Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi ve Dökülmeye İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Sağlıklı, gür ve dökülmeyen saçlar için her zaman doğadan yardım almak daha iyidir. Özellikle saç tipiniz ne olursa olsun, düz, kıvırcık, aşırı yağlı ya da kuru bitkisel çözümlerden yararlanmalısınız. Zaman saçları hiçbir şekilde etkilenmemektedir. Aksine saçların daha gür ve bakımlı görünmesine yardım etmektedir. Şimdi sizinle saç dökülmesi sorununa çözüm olarak saça iyi gelen bitkisel yağları paylaşacağız.

Saç Dökülmesi İçin Kullanabileceğiniz Bitkisel Yağlar

  1. Saç Dökülmesi ve Dökülmeye İyi Gelen Bitkisel YağlarJojoba Yağı: Bu yağ özellikle yıpranmış saçlar için önerilmektedir. Saçları ve saç derisini derinlemesine kadar nemlendirmektedir. Ayrıca saç uçlarındaki kırıkları da önlemenize yardımcı olur. Saç deriniz ne kadar iyi nemliyse saçlarınız da o kadar iyi oranda nemli demektir. Aynı zamanda bu yağ sadece saçlarınız için değil deriniz içinde kullanılabilir.
  2. Zeytin Yağı: Zeytin yağı pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bu yağ harika bir nemlendirici olup saçınızı yumuşatır ve kepeği yok eder. Aynı zamanda zeytin yağı saçınızı güçlendirir ve sağlıklı bir şekilde uzayarak dökülmesini de engeller. Saç dökülmesi sorunu için kullanabileceğiniz en iyi yağlardan bir tanesidir.
  3. Biberiye Yağı: Bu yağ saç köklerinizi besleyerek saçınızın aşırı gür ve sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca saç derinizin de temizlenmesine yardım eder ve buklelerinizin daha belirgin olmasını etkiler. Aynı zamanda saçtaki kepeğe de en iyi gelen yağlardan bir tanesidir.
  4. Argan Yağı: Hem saç hem de cildiniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz son derece faydalı yağlardan bir tanesi de argan yağıdır. E vatimini ve antioksidan açısından zengin bir maddedir. Saçınızı onarmakla kalmaz aynı zamanda da besler ve saça parlaklık kazandırır. Bu yağ halk arasında mucizevi yağ olarak adlandırılmaktadır.
  5. Avokado Yağı: Yağı gibi aynı zamanda avokado meyvesini de saçınız için kullanabilirsiniz. Avokado meyvesini ezerek ya da kolay yoldan mikserden geçirerek saçınıza sürmeniz de etkili bir yöntemdir. A, C ve D vitaminleri bakımından zengin olan bu yağ saçınıza çok iyi gelecektir.

Bitkisel yağlar saçlara iyi gelmekte midir?

Tabi ki kimyasal şampuanlar ya da farklı çeşitler düşünüldüğünde arasında en iyi olan çözüm, saç dökülmeleri için bitkisel yağlardır. Saç dökülmesi zaten birçok kimyasal madde yüzünden de yaşanmaktadır. Böyle durumlarda, çare doğal yöntemlerdedir. Bu en sağlıklı ve etkili yol olmaktadır.