Saç Ekiminde Merak Edilenler

Saç Ekiminde Merak Edilenler

Antalya’da saç ekiminde merak edilenler? Sıcak hava koşulları saçları nasıl etkilemektedir? Uzman ekibimiz ile sizlere kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu arada sağlıklı hizmetimizi Sağlık Bakanlığından aldığımız lisans ve çalışma izni ile faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu konuyu belirterek, saç ekimindeki akıllardaki bazı merak uyandırıcı konuları cevaplamak istiyoruz.

Saç ekiminde merak edilenler nelerdir?

Saç ekiminde merak edilenlerSaç dökülmesinin sebepleri tiroit, östrojen, testosteron hormonlarında düzensizlikler, vitamin eksikleri, kansızlık, beslenme bozuklukları gibi pek çok sebepten oluşabilmektedir. Özetle dökülme sorunu 20’li yaşlardaki hastaların yaklaşık %20’sinde bulunmaktadır. Daha ileri yaşlarda ise bu oran daha yüksek görülmektedir. Erkekler kadar olmasa da kadınlardan da saç ekimi ile kaş ekimi konusunda rağbet olduğunu eklemeliyiz. Verimli bir saç ekimi, saç köklerin çıkış doğrultusuna estetik açıdan küçük açılar ile tamamlanmalıdır. İlk olarak saç çizgisine uygun bir çalışma planlanmaktadır. Ön kısımlarda 1-2 sıradan itibaren köklerin tekli olanları ekildiğinde doğala yakın bir görünüm elde edilmektedir.

FUE tekniği açısından bakalım. Bu teknikte 0.3 mm kadar kısaltılan kökler enjekte edilmektedri. Bu işlemler başlamadan 3 gün öncesinden başlayarak alkol, sigara ve aspirin alınmaması tavsiye edilmektedir. Küçük bir iğne ile deri uyuşturulur ve ameliyat sonrasında enfeksiyon kapılmaması için antibiyotik hatlar kullanılmasında doktorumuza mutlaka danışmanızı tavsiye ederiz.

Kaş ekimi nasıl yapılmaktadır?

Fue tekniği ile kaş ekimi de yapılabilir. Kaşlarınızdaki kısmi ya da yoğun açıklıkları gidermek amacı ile micro motor robot kullanılmaktadır. Uzman plastik cerrahlarımız saç köklerini ensenizden alarak, kaşlarınızdaki boşlukları sık olacak şekilde doldurmayı amaçlarlar. 0.5 mm kadar ince olacak şekilde micro kanalların açılması ilk aşama olmaktadır. Daha sonra işleme kaşların yerleştirileceği alana uygun açılar verilerek devam etmektedir. Son olarak saç nakillerinin yapılması ile FUE tekniği tedavisi sonlanmaktadır. Bu teknik acısız ve farkına varmayacak kadar kısa sürede yapılmaktadır. Her şeye rağmen cerrahi bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Dökülmenin sıklığı ameliyat süresini artırıp, azalma eğiliminde olduğu gibi 1-3 saat içerisinde genelde tüm yapılması gerekenler bitirilmektedir. Uzmanlarımız ile görüşmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Saç ekiminde merak edilenler konusu elbette bunlarla sınırlı değil. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için Hair MED ekibini arayabilirsiniz. Ya da ekibimize e-posta yollayabilirsiniz. Sorularınız yanıtlanacaktır.