FUE Saç Ekimi

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılırken, donör bölgeden saç kökleri toplanır. Bu işlemin donör bölgeden yapılmasının sebebi genetik olarak en az dökülmenin görüldüğü yer olmasıdır. Alınan canlı saç kökleri, FUE yöntemiyle saç ekimi için daha önceden planlanan bölgeye tek tek açılan kanallara yerleştirilerek sabitleştirilir ve böylece işlemin kalıcı olması sağlanmaktadır.

1.Aşama: Saçların Kesilmesi ve Lokal Anestezi Uygulanması
İlk aşamanın ortalama süresi 1-2 saattir. Greftlerin micro motor ile donör bölgeden alınabilmesi saçların tamamen tıraş edilmesi gerekir. Bu yüzden kafa bölgesindeki saçlar tıraş edilir. Tıraş edildikten sonra donör bölgede ve işlem yapılan alanda bir acı hissedilmemesi için lokal anestezi yapılır.

2.Aşama: Saç Köklerinin Verici Bölgeden Alınması
Saç köklerinin alındığı bu ikinci aşama ortalama yaklaşık 3-4 saat sürebilir. Saç köklerinin micro motor ile tek tek alınması aşamasıdır. Greftlerin alım aşamasında mikro motorların ucunda bulunan 0,8 mm. punchlar kullanılmaktadır. Saç ekiminin yapıldığı belli olmayan bir görüntü elde edilmesi için alınan 1’li saç kökleri ile ön saç çizgisine ve çıkış yönüne göre ekim yapılmalıdır.

3.Aşama: Ekim Yapılacak Bölgeye Kanalların Açılması
Kanal açma operasyonu ortalama 4-5 saat sürebilmektedir. Saç ekim uzmanı ile birlikte ön saç çizgisi belirlenir. Ekilecek olan greftlerin dağılımı ile ilgili son bir kez daha tekrar beraber karar verilir. Saç köklerinin çapı ve greftlerin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra saç kökleriniz için özel hazırlanan lateral slit yardımı ile saç köklerinin yerleştirileceği kanallar açılır. Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Saçların eskisi gibi doğal görünmesini oldukça etkileyen bir adımdır. Bu adımdaki en önemli faktör saç ekim uzmanının ve ekibinin tecrübeli ve profesyonel olmasıdır. Bizde bu konuda tecrübelerimize güvenerek farkımızı ortaya koyacağımıza inanıyoruz.

4.Aşama: Saç Ekimi
Açılan kanallara greftler tek tek yerleştirilir ve böylece saç ekimi işlemine başlanmış olunur. Saç ekim operasyon süresi kişiden kişiye değişmektedir. Kişiye göre ihtiyaç duyulan ve ona göre alınacak olan greft sayısı operasyon süresini etkileyen ve belirleyen faktörlerdendir.